Zeptejte se lékaře

Datum: 19.07.2012

Vložil: Zuzik

Titulek: Růst zubů u malých dětí

Dobrý den, pane doktore, předem moc díky, že se můžu zeptat. Našemu Danečkovi je rok a půl a teďka mu zase rostou horní osmičky a naříká si. Když mu rostly ty spodní před půl rokem, dávali jsme mu chladivé obklady, ale dost si naříkal. Říkala jsem si, že je ještě hodně brzo na osmičky, ale paní doktorka říkala, že u dětí bývají erupce zubů dost individuální a radila to přežít, ale opravdu neexistuje nic u takhle malých dětí, když se jim prořezávají osmičky, aby je to nebolelo nebo nějak ulevilo? Moc předem díky za odpověď.

Datum: 19.07.2012

Vložil: Dr. Hepnar

Titulek: odpověď

Dobrý den,
prořezávání prvních zoubků je většinou doprovázeno bolestí. Kromě zmiňovaných obkladů se může dáseň potírat gelem s chladivým a anestetickým účinkem. Poraďte se s lékárníkem. Dobré je též pomoci zoubku prořezat dáseň díky gumovému kousátku.

Datum: 23.07.2012

Vložil: Zuzik

Titulek: Re: odpověď

Dobrý den, pane doktore, moc děkuji za Vaši odpověď, už je to lepší, ale proč si myslíte, že osmičky by byly první zoubky?

Datum: 12.07.2012

Vložil: ing. Vrzáň

Titulek: Prorostlé nervy

Dobrý dne, pane doktore, velice Vás předem cválím za Vaše strányk, chtěl bych se proto i já Vás přezeptat. Moje babička, která má odnepaměti klapačky, nyní tetě tvrdí, že protéza, kterou si nevyndávala dlouhodobě z úst, jí zarostla do dásně a nyní zuby dokonce cítí, protože jí do ní prorostly nervy. Jeden zub se bude muset vytrhnout a pak dělat můstek. Bude mít na něj ueště nárok, když už je to v protéze? Jde ten zub, co se má vytrhnout nějak zachránit? Kolik by stál takový můstek na protézku u Vás? Moc děkuji za Vaši odpověď, ing. Pavel Vrzáň.

Datum: 14.07.2012

Vložil: Lída

Titulek: Re: Prorostlé nervy

Pane indženýre, to je blbost, do protézy přeci nic neproroste, teda si to myslím. Tímto zdravím našeho nejlešího pana doktora !! :-) Hezkou dovču, pane doktore.

Datum: 19.07.2012

Vložil: Dr. Hepnar

Titulek: odpověď

Dobrý den pane Vrzáň,
děkuji za oceněné stránky.
Co se týče Vašeho dotazu, vůbec nerozumím, na co se vlastně ptáte. Zmiňujete klapačky, tedy snímatelnou zubní náhradu z plastu. Do toho opravdu nikdy žádný nerv nevroste! Dále píšete o extrakci zubu, tudíž zubní protéza pravděpodobně nahrazuje jen některé chybějící zuby. Ale informace o můstku je zcela mimo, když už je v ústech náhrada snímatelná. A konečně, opravdu netuším, zda jde zub, jakýkoliv, zachránit, pokud ho nevyšetřím. Závěrem, můstek na protézu je holý nesmysl.

Datum: 20.07.2012

Vložil: ing. Vrzáň

Titulek: Re: odpověď

Dobrý den, pane Hepnar, promiňte, že jsem to asi dost dobře neosvětlil. Tak tedy, babička už má letitou horní zubní náhradu celou - všechny zuby, nevyndávala ji a teď už vůbec ani vyndat nejde, babičce tvrdí, že jí prorostla do kosti a že ty umělé zuby cítí, to já nevím, zda je to možné, to víte Vy jako zubař, já jsem v tomto jen obyčejný nekněz. Musí používat nějaké ty pasty co znecitlivují zuby a teďka jí jeden ten umělý zub na té protéze, co nejde vyndat vypadnul. Proto se ptala, zda se bude muset dělat můstek, protože jí tam chodí jídlo a bolí jí to a mezeru nechce, protože to je docela vepředu. Paní doktorka jí říkala, že když se dělá můstek na protézu, takto pojišťovna nezná a bude si to muset hradit, což by bylo nějakých desettisíc korun, paní doktorka to chtěla dělat z celometalokeramiky, pozvala babičku na otisky. Vás jsme se chtěli zeptat, zda to tak opravdu je, že pojišťovna, nebo alespoň něco, na ten můstek na protéze něco nehradí a zda se to bude u babičky, když jí ty zuby tak bolí a má je tak citlivé, může, když jí je devadesát, opíchnout, zda to není nebezpečné, má totiž kardiostimulátor, ale zase teďka má ty zuby tak citlivé, že jí vadí i pití, takže dost dobře nevím, jak by to zvládla. Snad je to, prosím, teďka jasnější, moc děkuji za Vaši ochotu i čas. S pozdravem ing. P. Vrzáň.

Datum: 03.08.2012

Vložil: ing. Vrzáň

Titulek: Re: Re: odpověď

Dobrý den, tak paní doktorka babičce ten můstek už udělala, doplácela asi tři tisícekorun na zub (je to správně? Není to nějak moc?), můstek na protézce byl přes mezeru po vypadlém zubu, jak jste se ptal. Nakonec se i povedlo opíchnutí a babička to zvládla, nic jí nebolelo. Hezkou dovolenou, pane doktore. Ing.P. Vrzáň.

Datum: 16.04.2018

Vložil: ssjsjjsjs

Titulek: Re: Re: Re: odpověď

[url=www.web.com]haloo[/url]

Datum: 07.05.2012

Vložil: Jana Svobodová

Titulek: Dobrý den, jsem šokována

Pane doktore Hepnare, toto jsem našla na internetu, volně přistupné, jsem z toho doslova znepokojena, jak je možné, že to někdo píše, že se to dovolí, poslala jsem to, abyste věděl, že to někdo píše: https://www.znamylekar.cz/david-hepnar2/stomatolog/brno/

Datum: 07.05.2012

Vložil: Dr. Hepnar

Titulek: odpověď

Dobrý den paní Svobodová,
žijeme v době demokracie a každý má plné právo vyjádřit svůj názor, i když se to druhému nemusí líbit. Proti tomu nelze nic namítat.
A naopak každý má možnost udělat si svůj názor na lékaře na základě vlastní zkušenosti a nehodnotit jen a pouze podle toho, co se kde po internetu šíří.

Datum: 07.05.2012

Vložil: Jana Svobodová

Titulek: Re: odpověď

Dobrý večer, pane doktore, musíte být strašně hodný, když to takto napíšete, děkuji Vám.

Datum: 25.04.2012

Vložil: Ota Kaša

Titulek: Jak to je

Dobrý den, pane Hepnare, četl jsem tu o těch pokutách, že se to nesmí, i podle té zubařské organizace, jak je to doopravdy? Děkuji.

Datum: 26.04.2012

Vložil: Dr. Hepnar

Titulek: odpověď

Dobrý den pane Kašo,
skutečnost je poněkud jiná. Nejde o "smí a nesmí", ale o formulaci. V případě naší praxe se jedná o smluvní pokutu, se kterou je pacient při první návštěvě obeznámen a písemně stvrzuje, že s ní souhlasí a uhradí ji. Zásadně se nejedná o finanční náhradu ušlého zisku, což i komora a její právník Mgr. Slavík považují za ne zcela vhodné jednání.

Datum: 29.04.2012

Vložil: Kaša

Titulek: Re: odpověď

Aha, chápu, ale to bych měl strach k vám chodit, pane Hepnar, že kdybych třeba onemocněl, tak byste mi napařil pokutu, bylo by to pro mě dost stresující, tak raději nebudu.

Datum: 02.05.2012

Vložil: Dr. Hepnar

Titulek: odpověď

Na to máte plné právo, nikdo Vás přece nenutí.
Omluvená absence je při úrazu či prokazatelné nemoci v pracovní neschopnosti, ostatní je člověk schopen vědět víc jak dva dny dopředu, ne?

Datum: 10.04.2012

Vložil: Bára

Titulek: Bolest dásní

Dobrý den, chtěla bych se zeptat - mám zánět dásní, ale používám mnezizubní kartáčky, ústní vodu, měkký kartáček a speciální pastu, takže to bylo bez problémů, ale včera mě začala dáseň u dolních řezáků bolet. Mám pocit, jako bych měla něco vraženého mezi zuby, taková tupá bolest. Citlivé zuby však nemám, studené ani teplé mi nevadí, bolí mě to pouze při doteku. Ale bolest vystupuje spíše jakoby z brady, od kořenů zubů. Díky za odpověď

Datum: 16.04.2012

Vložil: Dr. Hepnar

Titulek: odpověď

Dobrý den paní Báro,
bez klinického vyšetření se dá jen velmi těžko odhadnout příčina Vašich problémů. Doporučuji proto navštívit Vašeho lékaře.

Datum: 14.10.2011

Vložil: Lenka

Titulek: Fasety na mrtvé zuby

Dobrý den,mám zaplombované přední zuby obě dvojky,jedničku a na druhé jedničce mám keramickou korunku.Z větší části jsou už výplně a nevypadá to moc pěkně,nervy v zubech mi již odumřely.Chci se zeptat jestli je možné na tyto zuby dát fasety,korunku bych volila až jako nejkrajnější případ.Děkuji za odpověď

Datum: 20.10.2011

Vložil: Dr. Hepnar

Titulek: odpověď

Dobrý den paní Lenko,
fasetovat zub lze většinou jen ten, který je bez výplně. Ve Vašem případě je řešením korunka.

Záznamy: 961 - 980 ze 1073
<< 47 | 48 | 49 | 50 | 51 >>

Přidat nový příspěvek