Zeptejte se lékaře

Datum: 25.08.2012

Vložil: ing. Vrzáň

Titulek: Re: Re: odpověď

paní Dančo, Klabro bude, myslím si, součást hrazení středověkých klášterů, vytvořené hlavně z dřevoopukového masívu.

Datum: 29.08.2011

Vložil: petra

Titulek: hnednuti zubnich krcku

Dobry den pane doktore,chtela jsem se zeptat,mam zrave zuby ale u zubnich krcku mi zacinaji hnednout takove jnede carky,na stolickach to mam uz vsude a je to hodne tmave,ted mi to zacina na rezacich a mam obavy o predni zuby!je nejaka moznost odstraneni a zamezeni dalsi tvorbe ne jinych zubech!moje zubarka rika ze jedina moznost je odblombovanimnebo korunky,do toho se mi nechce kdyz vim ze zub je zdravy!dekuji moc za opoved .Petra 31let

Datum: 31.08.2011

Vložil: Dr. Hepnar

Titulek: odpověď

Dobrý den paní Petro,
dle Vašeho popisu se patrně jedná o pigmentace na povrchu zubu, které jistě nebude třeba odvrtávat. Nicméně bez vyšetření nelze dělat závěry a pokud se bude o pigment jednat, můžeme Vám ho odstranit v naší praxi.

Datum: 14.07.2011

Vložil: Adéla

Titulek: zuby moudrosti

Dobrý den pane doktore... chěa sem se zeptat bolí mně všechny 3 zuby moudrosti jelikož už mám jeden venku... chci si je dát vytrhnout jenže se stašně bojím... je možné že mně uspí? zubařka mně s tim pravě poslala do nemocnice a říkala že mi je vyrvoou všechny naráz .. mam panickou hruzu z toho že mi umrtví celé usta.. a jestli mně uspí stojí to něco? a vzbudím se? zni to paranoicky ale opravdu se bojím.. to za 1. a za 2. bolí mně celé spodní dasno z venku , pod zuby ...předem děkuji za odpověd

Datum: 31.08.2011

Vložil: Dr. Hepnar

Titulek: odpověď

Dobrý den paní Adélo,
pokud Váš problém vyřeší celková narkoza, pak jste s odeslání do nemocničního zařízení na dobré cestě. Jestli za zákrok něco uhradíte se dozvíte v daném zařízení.

Datum: 28.06.2011

Vložil: Dominik

Titulek: Bolestivá plomba

Dobrý den, pane doktore. Ve stoličce mám ze strany docela velkou amalgámovou plombu. Mám ji tam už mnoho let, před dvěma lety však byla vyvrtána a nahrazena novou, opět amalgámovou, protože bolela a zubař pod ní objevil kaz. Před rokem bolela opět, několik dní, a téměř jsem s tím šel na pohotovost. No nakonec jsem vydržel, ono to přešlo a rok jsem o zubu nic nevěděl. Zubař řekl, že je ten zub prostě živý, že by bylo škoda to opět vrtat. Poslední týden to však opět bolí, tuto noc jsem dokonce ani spát nemohl kvůli bolesti. Ve čtyři hodiny ráno jsem už chtěl jít na pohotovost, no nestihl jsem počkat na autobus, zaspal jsem a dobře spal. Teď ráno to už zase nebolí. Ten zub je teď sice citlivý, ale aktivně nebolí.
Zbývá snad jen dodat, že zub není tolik citlivý na stisk, jako na změnu teploty. V sobotu a neděli jsem téměř nemohl pít, protože voda, byť vlažná, na zub působí a 5 minut to pak docela bolí. Horká voda způsobí zase silnou náhlou bolest, vzápětí však rychlé uklidnění. Využíval jsem to této noci, opravdu se mi tak podařilo bolest zmírnit.
Chci se zeptat, když ten zub teď nebolí, jestli to bude spíše pouze nějaká přecitlivělost a roztažnost té plomby, a kaz to není, anebo je to přece jenom potřeba vyvrtat. Opravdu nevím, co s tím, jestli má smysl se přemáhat, když to opět bude bolet.
Předem velice moc děkuji za odpověď. Také bych se chtěl zeptat, jak je to u Vás s doplácením a přeplácením akutního zákroku na bolestivém zubu – pocházím ze Slovenska a mám Evropský průkaz zdravotního pojištění.

Datum: 30.06.2011

Vložil: Dr. Hepnar

Titulek: odpověď

Dobrý den pane Dominiku,
na Váš dotaz mám jednu radu, navštivte svého ošetřujícího lékaře a situaci několika posledních dnů mu popište. Případně navštivte pohotovost, tam Vás akutně ošetří i jako zahraničního pacienta.

Datum: 23.06.2011

Vložil: Eva

Titulek: Estetika zubů

Dobrý den pane doktore,
mám velký mindrák ze svých zubů a proto se raději nesměji.Sice mám zuby v pořádku,ale trápí mě jejich velikost.Je možné zuby zmenšit?Druhá otázka je,zda i když mám všechny zuby je možno si nechat udělaz zuby nové(korunky)?Kolik cca vyjde horní náhrada 6 zubů.
Předem děkuji za odpověď.Eva P.

Datum: 23.06.2011

Vložil: Dr. Hepnar

Titulek: odpověď

Dobrý den paní Evo,
estetická korekce zubů je možná jakákoli, roli však hraje anatomický podklad, skusové poměry atd. V neposlední řadě i finanční možnosti pacienta.
Bez vyšetření je ovšem nemožné dělat nějaké závěry.

Datum: 20.06.2011

Vložil: Klobouková

Titulek: Návštěva Vaší ordinace

Dobrý den,
mám dost velkej problém,synovi je 4,5 roku a lékařka nás poslala na sanaci všech mléčných zubů v celkové anestezii. Jenže v dětské nemocnici nás objednali až na 7 prosince a syna ty zoubky bolí, chtěla jsem se zeptat zda tento zákrok taky provádíte a jak rychle jste schopni tento zákrok provést. Děkuji za odpověď

Datum: 23.06.2011

Vložil: Dr. Hepnar

Titulek: odpověď

Dobrý den paní Klobouková,
tento zákrok v naší praxi neprovádíme.

Datum: 14.06.2011

Vložil: Andrea

Titulek: amalganové plomby

Dobrý den, chci se Vás zeptat, zda se platí za obyčejnou amalganovou plombu a pokud ano, tak v jakém rozsahu se to asi pohybuje. Moc děkuji za odpověď.

Datum: 23.06.2011

Vložil: Dr. Hepnar

Titulek: odpověď

Dobrý den paní Andreo,
za obyčejnou amalgamovou plombu neplatí pacient nic, hradí za něj jeho zdravotní pojišťovna.
Pokud jde o dózované amalgamové výplně, tam je již situace jiná a cena se liší dle ordinace a velikosti výplně.

Datum: 26.04.2011

Vložil: Luca

Titulek: Dotaz

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat zda vaše ordinace je soukromá? Potřebovala bych se zaregistrovat u nějakého zubaře, jelikož momentálně žádného nemám, ale nerada bych při každé návštěvě nechala za vyšetření obrovské sumy. Také jsem se chtěla zeptat kolik u vás stojí vyšetření, bílá a šedá plomba.
Hezký den Lucie

Datum: 16.05.2011

Vložil: Dr. Hepnar

Titulek: odpověď

Dobrý den paní Luco,
každá ordinace zubního lékaře je dnes soukromá, mimo nemocničních pracovišť. Otázka druhá je ta, zda má zařízení smluvní vztah s Vaší zdravotní pojišťovnou. Co se týče registrace, ta je stále možná. Úhrada jednotlivých ošetření závisí na tom, zda jde o výkon hrazený ZP či ne.

Datum: 15.04.2011

Vložil: Hanka

Titulek: náhrady mléčných zubů

Dobrý den, chtěla bych se informovat na možnost náhrady mléčných zubů Mám dcerku(2 roky) čtvrt roku po úrazu, kdy přišla o obě horní jedničky. Jedna šla ven okamžitě při pádu, druhou trhali na pohotovosti. Vzhledem k tomu, že dcerka je právě ve věku, kdy začíná mluvit, mám strach, aby neměla následkem tohoto úrazu logopedické problémy. Náš stomatolog mi řekl, že se u mléčných zubů žádné náhrady nedělají, je to pravda? Skutečně není žádná možnost, jak mezeru zaplnit než ji vyrostou druhé zuby? Jaká je pravděpodobnost, že budou problémy při růstu těchto zubů? A jak by se řešilo,kdyby ji druhé opravdu nerostly? Velmi Vám děkuji za odpověď.
Hanka

Datum: 16.05.2011

Vložil: Dr. Hepnar

Titulek: odpověď

Dobrý den paní Hano,
možnosti zhotovení náhrady u mléčného chrupu jsou velmi omezené, proto se ani moc nezhotovují. Ztráta zubů úrazem je vždy nepříjemná komplikace, ale u mléčného chrupu se nejedná o zásadní doživotní nepříjemnost. Možnost poškození zárodků stálých zubů existuje, ale většinou se nic takového neděje. Doporučuji proto rentgenovou kontrolu po zhojení měkkých tkání a další kontrolování stavu. Ve věci poruchy řeči by se nemělo jednat o zásadní komplikaci.

Datum: 12.04.2011

Vložil: Lucie

Titulek: zkazene zuby

dobry den pane doktore chtela bych se zeptat zda delate celkovou anestezii pri oprave zubu.Mam totiz zuby v katastrofalnim stavu a strasne se u zubare bojim.dekuji za odpoved

Datum: 12.04.2011

Vložil: Dr. Hepnar

Titulek: odpověď

Dobrý den paní Lucie,
stejně jako již dříve, odpovídám na Vaši otázku takto.
Ošetření v celkové anestezii není dle legislativy ČR v ordinaci praktického stomatologa možné. Pokud vyžadujete tento typ výkonu, obraťte se na klinická pracoviště nemocničního typu. Nicméně dle mého názoru, extrakce zubů není problém, který by se nedal vyřešit i v běžné zubní praxi v lokálním umrtvení a vhodné lékové premedikace.

Datum: 28.03.2011

Vložil: Monika

Titulek: Fasety

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda-li je možné použít fasety ke korekci větší mezery u spodních zubů cca 4mm. A kolik by to přibližně stálo? Děkuji za odpověď.

Záznamy: 641 - 660 ze 730
<< 31 | 32 | 33 | 34 | 35 >>

Přidat nový příspěvek